Warsztaty z eksperymentu w małej skali pod hasłem „Bio-test”

W-MODN ECEE zaprasza nauczycieli edukacji przyrodniczej na proste i odkrywcze eksperymentatorium z udziałem eksperta z Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Szkolenie odbędzie się 5 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Elblągu, ul. Zajchowskiego 12 o godz. 15.00.

Zajęcia skupią się na przygotowaniu doświadczeń i zaplecza do wprowadzanej reformy programowej. Szczególnie zapraszamy nauczycieli biologii, chemii i przyrody, aby okiem praktyka własnoręcznie wykonali pakiet doświadczeń biologiczno-chemicznych w każdych warunkach. W programie pod hasłem „Bio-test” między innymi:

  • Jak działa alkomat jednorazowy?
  • Czy substancje z „OBI” pozwolą zaoszczędzić duże pieniądze przy planowaniu doświadczeń?
  • Modelowa prezentacja zjawiska osmozy.
  • Otrzymywanie substancji do analiz chemicznych.
  • Wykrywanie pierwiastków, grup funkcyjnych w materiale pochodzenia naturalnego.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest wypełnienie formularza elektronicznego oraz dokonanie wpłaty w wysokości 10 zł na konto W-MODN w Elblągu Bank Handlowy 20 1030 1218 0000 0000 9251 6016 do dnia 20 listopada 2017 r. z dopiskiem „Bio-test”. Warsztaty są dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Na zajęcia specjalnie zapraszają konsultanci WMODN w Elblągu Janina Meller, Magdalena Jankun, Krzysztof Błaszczak oraz Łukasz Sporny z Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu.