SOSW nr 2 w Elblągu zwycięzcą „Eko Odkrywców”

Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej serdecznie gratuluje Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu głównej wygranej - I miejsca w Konkursie Eko Odkrywcy. W grudniu odbył się 5 finał konkursu, w którym wzięło udział niemal 180 projektów z całej Polski. Do finału dostało się 16 projektów, które w drugim etapie konkurowały ze sobą w głosowaniu online.

Zwycięski projekt "Tajemnice Hoggo – badam, doświadczam, działam!" ma on charakter badawczy i angażuje młodzież do indywidualnego poznawania zjawisk zachodzących w przyrodzie. Głównym celem projektu jest zwiększenie wiedzy dzieci i młodzieży z zakresu edukacji leśnej i ekologicznej, uwzględniającym podejmowanie działań poprawiających stan środowiska naturalnego w najbliższej okolicy. Bardzo cieszymy się z tak ogromnego sukcesu i promowania dział ekologicznych na całą Polskę przez SOSW nr 2 w Elblągu. Gratulujemy! Poniżej zamieszczamy informację od Zwycięzców Konkursu.

Projekt Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu pt. "Tajemnice Hoggo - badam, doświadczam, działam!" został laureatem konkursu grantowego Eko Odkrywcy 5, którego organizatorami są Henkel Sp. z o.o. (właściciel marki Persil), drogeria Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia.

Projekt ma charakter badawczy i będzie angażował dzieci i młodzież do eksperymentowania, odkrywania, doświadczania i indywidualnego poznawania różnych zjawisk przyrodniczych. Jego głównym celem jest zwiększanie wiedzy dzieci i młodzieży z zakresu edukacji leśnej i ekologicznej ze szczególnym uwzględnieniem podejmowania konkretnych działań poprawiających stan środowiska naturalnego w najbliższej okolicy. Projekt realizowany będzie w ścisłej współpracy z wolontariuszami z Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu oraz przy merytorycznym wsparciu Nadleśnictwa Elbląg, Parku Krajobrazowego Wysoczyny Elbląskiej i Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej.

Do najważniejszych działań związanych z prawidłową realizacją projektu należeć będą liczne zajęcia edukacyjne, spotkania ekologiczne, zajęcia terenowe, wycieczki do najpiękniejszych, zielonych miejsc naszego regionu oraz organizacja Festiwalu Piosenki Leśnej „Cztery pory roku w lesie”, do którego zaproszone zostaną dzieci i uczniowie z terenu Elbląga oraz miejscowości położonych na Wysoczyźnie Elbląskiej, Mierzei Wiślanej i Żuławach.

Projekt, z uwagi na zdobycie największej ilości głosów internautów otrzymał nie tylko dofinansowanie na realizację konkretnych zadań, ale także nagrodę dodatkową!

W imieniu całej społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu dziękujemy serdecznie wszystkim elblążanom, kadrze pedagogicznej i uczniom Zespołu Szkół Mechanicznych, II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka oraz wszystkim przyjaciołom z całej Polski za dobroć, zaangażowanie, wsparcie i pomoc w głosowaniu na projekt - laureata 5 Edycji Ogólnopolskiego konkursu Eko Odkrywcy. Więcej o konkursie i laureatach można dowiedzieć się na stronach naszaziemia.pl oraz edkoodkrywcy.pl.

Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 2 w Elblągu