Sztuka wyrażania siebie – teatroterapia

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu organizuje cykl warsztatów pt. "Sztuka wyrażania siebie - teatroterapia". Na pierwsze spotkanie – "Bez grawitacji – czarny teatr" zapraszamy w dniu 22 lutego 2018 r. godz. 15.30 do Przedszkola nr 19 w Elblągu, ul. Ślusarska 8.

Warsztaty poprowadzi Edyta Strumińska - absolwentka Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu (PWST). Jest reżyserką spektakli dziecięcych, młodzieżowych i studenckich, pomysłodawczynią teatralnych projektów edukacyjnych (m. in. „Wrośnij w to!” czy „Pajęczyna”). Koszt warsztatów wynosi 100 zł (3 spotkania – 15 godz. ). Zapisy prosimy dokonywać za pomocą formularza.

Wewnętrznym pragnieniem każdego człowieka jest "spotkać się". Czy to z sobą samym, czy z drugim człowiekiem. Teatr tworzy bezpieczną przestrzeń do takich spotkań. Czasem niepotrzebne są słowa, wystarczy gest, ruch, spojrzenie, dotyk. Teatr ruchu jest najlepszym narzędziem do integracji grupy. W czasie pracy z ciałem znikają bariery, blokady i ograniczenia.

Marlena Szwemińska - konsultant ds pedagogiki specjalnej i integracji
Łukasz Kogut – konsultant ds sztuki, edukacji artystycznej, nadzoru pedagogicznego