Scratch to środowisko umożliwiającemu łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny - elementy języka mają kształt puzzli, a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku. Podczas warsztatów dla nauczycieli informatyki w gimnazjum poświęconemu językowi Scratch będziemy poznawać to środowisko i tworzyć różnego rodzaju projekty. ...czytaj dalej Język Scratch w ćwiczeniach – gimnazjum. Praktyczne przykłady.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty metodyczne dla nauczycieli geografii, chemii, biologii, fizyki i przyrody pt. "W zdrowej i czystej atmosferze", które odbędą się w Lidzbarku Warmińskim 10.01.2017 r. o godz. 14.30 w Gimnazjum nr 2, ul. Polna 36a.

Harmonogram spotkania: ...czytaj dalej Warsztaty metodyczne pt. „W zdrowej i czystej atmosferze”

W-MODN w Elblągu i LO nr 1 w Ostródzie zapraszają nauczycieli wychowania fizycznego na konferencję metodyczną, która odbędzie się w dniu 12.12.2016 r. o godz. 14.00 w LO nr 1 w Ostródzie przy ul. Drwędzkiej 2. Plan spotkania: ...czytaj dalej Konferencja dla nauczycieli wychowania fizycznego w Ostródzie

W-MODN w Elblągu serdecznie zaprasza na 4-godzinne warsztaty metodyczne pn. "Bajkowa wyspa – jak sprawić, żeby dzieci czytały, rozumiały i lubiły teksty literackie". Szkolenie odbędzie się w dniach do wyboru 14 (środa) lub 15 (czwartek) grudnia 2016 r. w godzinach 15.00 – 18.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 16, ul. Sadowa 2 w Elblągu. Warsztaty poprowadzi Karolina Witkowska. ...czytaj dalej Bajkowa wyspa – czyli jak sprawić, by dzieci czytały, rozumiały i lubiły teksty literackie?

Zapraszam nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w szczególności biologów i przyrodników oraz nauczycieli innych specjalności zaangażowanych w edukację na rzecz ekologii, ochrony przyrody i środowiska na bezpłatne certyfikowane szkolenie p.t. "Bioróżnorodność szansą dla regionu", które odbędzie się w styczniu 2017 r. Warsztaty są dofinansowane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Harmonogram i tematyka szkolenia w załączniku.