20161020_konferencja0120 października 2016 r. w Elblągu odbyła się V Ogólnopolska Konferencja Uczymy Myślenia, zatytułowana "Budząca się edukacja - od kultury nauczania do kultury uczenia się". Wszyscy wiemy, że nic nie działa tak skutecznie jak dobry przykład, dlatego uczestnicy konferencji zapoznali się z innowacyjnymi strategiami zastosowanymi w gdańskim Gimnazjum Thinking Zone. ...czytaj dalej V ogólnopolska konferencja „Uczymy myślenia”

Patronem honorowym projektu jest Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin. W 2016 roku obchodzimy 550. rocznicę pokoju toruńskiego. Pokój ten zakończył wojnę 13-letnią, której przebieg i skutki wywarły wpływ na dalsze życie i politykę naszego regionu z reperkusjami do dnia dzisiejszego włącznie.

...czytaj dalej Podsumowanie projektu „Jubileusz II pokoju toruńskiego w naszej szkole”

Pracownia Diagnostyki Edukacyjnej w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu informuje, że na stronie ewd.edu.pl upublicznione zostały trzyletnie wskaźniki EWD dla gimnazjów za okres 2014–2016. Obecnie można prześledzić wskaźniki EWD z dziewięciu kolejnych okresów trzyletnich (od okresu 2006–2008) dla ponad 6 tysięcy gimnazjów w Polsce. ...czytaj dalej Analiza EWD – oferta dla gimnazjów

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Braniewie zaprasza uczniów zasadniczych szkół zawodowych oraz szkół przysposabiających do pracy, do udziału w Wojewódzkim Konkursie Sztuki Kulinarnej pt. "Święta w Kuchni". Konkurs odbędzie się 08 grudnia br. w Braniewie. Regulamin oraz kartę zgłoszenia zamieszczono w załączniku.

dr Danuta Oleksiak
konsultant ds. przedmiotów zawodowych
Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu

Zapraszamy nauczycieli religii na 30 godzinne warsztaty cykliczne pt. "A. B. C. warsztatu pracy katechety". Tematy warsztatów cyklicznych:

  • Porządek na lekcji religii.
  • Metody pracy na katechezie.
  • Dokumenty państwowe i kościelne dotyczące nauczania religii.
  • Komunikacja interpersonalna warunkiem skutecznego działania nauczyciela.
  • Praca z uczniem z dysfunkcjami.
  • Awans zawodowy nauczyciela.

...czytaj dalej A. B. C. warsztatu pracy katechety