I Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczny „Ziemi pomagamy, kiedy wspólnie oszczędzamy” rozstrzygnięty

16 grudnia 2015 r. w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Nauczycieli w Elblągu miało miejsce podsumowanie międzyprzedszkolnego konkursu ekologicznego "Ziemi pomagamy, kiedy wspólnie oszczędzamy". Organizatorami konkursu był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu wraz z Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Fundacja Kierunek Rodzina.

Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci i rodziców postaw proekologicznych, zwiększanie u dzieci świadomości związanej z wpływem oszczędzania na życie naszej planety, a także budowanie więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi poprzez wspólne działanie. Uczestnikami przedsięwzięcia były dzieci z przedszkoli z Elbląga i okolic wraz z rodzicami.

Zadaniem przedszkolaków biorących udział w konkursie było wspólne z rodzicami przygotowanie plakatu tematycznego Ziemi pomagamy, kiedy wspólnie oszczędzamy. Natomiast rodzice mieli za zadanie przygotowanie zdjęć prezentujących powstawanie plakatu oraz nagranie filmu, na którym dziecko przedstawia się i wykorzystując plakat, zachęca innych do oszczędzania wody, energii, surowców...

Jury, oceniając prace, brało pod uwagę pomysłowość w wyrażaniu tematu związanego z oszczędzaniem, zaangażowanie dziecka i rodziców oraz jakość wypowiedzi, która w atrakcyjny sposób zachęci dzieci i dorosłych do pomocy naszej planecie. Wszystkie prace zostały nagrodzone.

Dwa pierwsze miejsca przyznano Nadii Zakrzewskiej z Przedszkola Nr 26 w Elblągu oraz Michałowi Mazurek z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pasłęku.

Szczególne wyróżnienia otrzymali:

  • Wiktor Bieniek z Przedszkola nr 17 w Elblągu
  • Szymon Rokicki z Przedszkola nr 5 w Elblągu
  • Aleksy Stefański z Przedszkola nr 17 w Elblągu
  • Nadia Olewnik z Przedszkola nr 21w Elblągu
  • Kornelia Małecka z Przedszkola nr 17 w Elblągu
  • Aniela Szwemińska z Przedszkola nr 19 w Elblągu

Fundatorami nagród był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Warmińsko- Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
w Elblągu oraz Fundacja Kierunek Rodzina. Podczas uroczystości panowała podniosła atmosfera, rozbrzmiewały fanfary i oklaski. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy dzieciom i rodzicom oraz wszystkim, którzy wsparli dzieci w ich przedsięwzięciu.