Warsztat metodyczny dla nauczycieli wychowania fizycznego „Akademia Frisbee Ultimate”

W ramach propagowania dyscyplin sportowych innych kultur, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu zaprasza na praktyczne szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego, po którym zdobędą widzę, umiejętności i materiały niezbędne do samodzielnego prowadzenie zajęć ze sportu Ultimate na lekcjach wychowania fizycznego.

Ultimate Frisbee to nieolimpijski sport zespołowy. Pomimo relatywnie krótkiej historii tej dyscypliny, w porównaniu do dyscyplin "mainstreamowych", Ultimate to coś więcej niż tylko ćwiczenia fizyczne. Istnienie dywizji koedukacyjnej oraz brak sędziów oznaczają rozwój cech społecznych oraz emocjonalnych, które procentują później w każdej dziedzinie życia. Zapraszam do zapoznania się z kilkoma prezentacjami przybliżającymi charakterystykę tego sportu:

Czterogodzinne zajęcia, zakładające aktywny udział uczestników, poprowadzi Maurycy Szpak:

  • wieloletni zawodnik klubów brytyjskich i hiszpańskich,
  • reprezentant Hiszpanii podczas Mistrzostw Europy w 2015 r.,
  • trener i popularyzator dyscypliny w Polsce,
  • twórca „Młodzieżowej Akademii Frisbee”.

Warsztat metodyczny rozpoczyna się 26 lutego 2019 r., o godz. 14.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Al. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu. Warunkiem wzięcia udziału w szkoleniu jest dokonanie opłaty w wysokości 55 zł wyłącznie na konto Ośrodka Bank Handlowy 20 1030 1218 0000 0000 9251 6016 z dopiskiem „Akademia Frisbee Ultimate”. Zainteresowane osoby prosimy o jak najszybsze potwierdzenie swojego udziału za pomocą formularza rejestracyjnego.

Zapraszam Tomasz Szuszkiewicz
konsultant W-MODN w Elblągu