Program edukacyjny dla szkół podstawowych i przedszkoli „Porcja Pozytywnej Energii”

Zachęcamy do udziału w VI edycji programu edukacji prozdrowotnej „Porcja Pozytywnej Energii”, który jest skierowany do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z klas 1-6. Jego celem jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych opartych na spożywaniu warzyw i owoców oraz świadoma walka z otyłością.

Program realizowany jest pod patronatem Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu UP w Poznaniu, ODN w Kaliszu, Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Celiakię Przekreślony Kłos oraz czasopism: Życie Szkoły, Wychowanie w Przedszkolu, Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne. Patronem honorowym akcji został Rzecznik Praw Dziecka. Zgłoszeń do programu można dokonywać za pośrednictwem strony www.porcjapozytywnejenergii.pl.

Zestawy do VI edycji programu zawierają: scenariusze lekcji i zabaw dopasowane do różnych grup wiekowych, filmy i prezentacje edukacyjne, karty prac dla uczniów. Nauczyciele, którzy przeprowadza lekcję, w oparciu o przesłane scenariusze, mogą wziąć udział w trzech konkursach. Do wygrania są atrakcyjne nagrody, dla najlepszych placówek - granty finansowe, dla nauczycieli oraz uczniów karty podarunkowe na zakup sprzętu sportowego. Szczegóły na stronie internetowej organizatora.

Zapraszam
Tomasz Szuszkiewicz
konsultant W-MODN w Elblągu