Warsztaty cykliczne: „Nowatorskie techniki plastyczne w pracy z uczniem na lekcji (w tym z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi) – katalog form artystycznych”

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu organizuje cykl 3 warsztatów z zakresu arteterapii. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w dniu 20 lutego 2019 r. o godz. 15.30 do Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu – ul. Wojska Polskiego 1, sala 316, gdzie zajęcia z nowatorskich technik plastycznych takich jak; praca w drewnie, szkle, materiałach plastycznych, miękkie zabawki itp. poprowadzi pani Ewa Berdnarska-Siwilewicz – plastyk, pedagog. Koszt warsztatów wynosi 100 zł (3 spotkania).

Zapisy prosimy dokonywać za pomocą formularza. Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli szkół podstawowych, placówek integracyjnych, wychowawców świetlic, domów kultury i organizatorów zajęć pozalekcyjnych. Ich celem jest rozwijanie umiejętności stosowania technik plastycznych, które można stosować w pracy z dziećmi ucząc je konstruowania, kształtowania, łączenia materiałów w całość. Podczas warsztatów będzie można poznać wiele ćwiczeń opartych o doznania dotykowe i wizualne. To właśnie one rozwijają procesy skojarzeniowe i pojawia się naturalna potrzeba bezpośredniego kontaktu z materiałem i fakturą. W planie warsztatów znajdą się techniki graficzne, papieroplastyki, techniki malowania na deskach i podłożach ceramicznych, nakładanie faktur malarskich i malowania na różnych podłożach,  tworzenia w masach rzeźbiarskich i ceramicznych.

Konsultant ds. pedagogiki specjalnej i integracji – Marlena Szwemińska.