Akademia Letnia dla Nauczycieli Języka Niemieckiego w Gdańsku

W dniach 1 - 5 lipca 2019 w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku odbędzie się piąta edycja Akademii Letniej, organizowana przez Instytut Goethego w Warszawie. Jest ona adresowana do nauczycieli języka niemieckiego wszystkich typów szkół z całej Polski.

Jej celem jest zapoznanie uczestników z nowymi drogami w dydaktyce i metodyce nauczania języka niemieckiego jako języka obcego, prezentacja innowacyjnych pomysłów na lekcje języka niemieckiego, a także wymiana doświadczeń. Nauczyciele mają możliwość wziąć udział w 2 seminariach (dowolnie wybranych z 8 propozycji), prowadzonych przez wykładowców  z Niemiec, jak też w innych szkoleniach i imprezach towarzyszących (szczegółowe opisy wszystkich form - w programie).

Zgłoszenia można wysyłać do 9 czerwca 2019. Do formularza zgłoszeniowego online  należy dołączyć potwierdzenie przelewu za wyżywienie w wysokości 200 złotych na konto Instytutu; dla członków Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego opłata ta wynosi 150 zł. Uczestnik lub jego szkoła ponosi również koszty przejazdu i noclegu. Szczegółowe informacje o warunkach uczestnictwa, program oraz formularz zgłoszenia można najprościej znaleźć, wpisując w wyszukiwarkę „Sommerakademie Gdańsk 2019” i wybierając jeden z artykułów Instytutu Goethego, najlepiej „Seminaria - dla nauczycieli niemieckiego – Goethe-Institut Polen”.

Jako dwukrotny uczestnik Akademii gorąco polecam udział w tej świetnie zorganizowanej i prowadzonej na bardzo wysokim poziomie merytorycznym formie doskonalenia.

Konsultant języka niemieckiego
Jan Kruza