Warsztaty online pt. „Jak pracować z uczniem z wykorzystaniem narzędzi do zdalnej edukacji?”

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, która skutkuje m.in. zawieszeniem zajęć w szkołach, nasz Ośrodek zaprasza zainteresowanych nauczycieli do uczestniczenia w darmowych warsztatach online pt. "Jak pracować z uczniem z wykorzystaniem narzędzi do zdalnej edukacji?".

Podczas spotkania uczestnicy poznają darmowe narzędzia online, które pozwalają na pracę zdalną z grupami uczniów i mogą być uzupełnieniem pracy własnej dziecka w warunkach domowych.

Jednym z omawianych narzędzi będzie Hangouts Meet - aplikacja firmy Google, której opis wykorzystania załączam w przygotowanym dokumencie. Poznamy jego możliwości oraz przykłady wykorzystania w połączeniu z innymi narzędziami online, które uzupełniają jego możliwości. Mam nadzieję, że będzie to również doskonała okazja do podzielenia się własnym doświadczeniami na polu wspierania uczniów z wykorzystaniem zdalnej edukacji.

Co będzie potrzebne do uczestniczenia w warsztacie?

  • komputer (najlepiej laptop) podłączony do Internetu, wyposażony w kamerę, mikrofon i głośniki (rekomendowane podłączenie słuchawek z mikrofonem),
  • zainstalowana najnowsza wersja przeglądarki internetowej (rekomendowana Google Chrome),
  • ustawienia systemu operacyjnego zgodnie z tym poradnikiem,
  • konto poczty elektronicznej,
  • podstawowe umiejętności komputerowe (swobodna obsługa przeglądarki internetowej oraz pakietu biurowego MS Office lub LibreOffice)
  • pomieszczenie, w którym podczas szkolenia nikt nie będzie przeszkadzać.
  • ok. 2 godz. wolnego czasu.

Nauczyciele zainteresowani uczestnictwem proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Chętni zostaną podzieleni na grupy, którym zostaną przedstawione terminy warsztatów. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie większości zgłaszających się zostanie zaproponowany termin warsztatów najwcześniej na 6 kwietnia 2020 r. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

Jednocześnie polecamy nauczycielom poszukującym tego typu narzędzi ich zbiór rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W razie pytań związanych z wyżej poruszanym tematem proszę o kontakt mejlowy pod adres j.dorozko@wmodn.elblag.pl.

Jerzy Dorożko, konsultant ds. informatyki