Warsztaty terenowe pt. „Ścieżka przyrodnicza po lawendowych polach w Kawkowie oraz po Rezerwacie Przyrodniczym Sosny Taborskiej”

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu zaprasza zainteresowanych nauczycieli na warsztaty terenowe pt. "Ścieżka przyrodnicza po lawendowych polach w Kawkowie oraz po Rezerwacie Przyrodniczym Sosny Taborskiej".

Zajęcia odbędą się 25.08.2020 r. (wtorek). Koszt warsztatów 40 zł/os. Opłatę należy uiścić na konto Ośrodka z dopiskiem „Bory Tucholskie – K. Błaszczak, M. Jankun”. Chęć uczestnictwa w warsztatach proszę dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy do dnia 10.07.2020 r. Harmonogram:

  • wyjazd z Elbląga o godz. 07.00 – parking ul. Odrodzenia przy sklepie Jantar/Biedronka
  • spotkanie z kustoszem: poczęstunek ciastkiem lawendowym i napojami (herbata, kawa), projekcja filmu, zwiedzanie muzeum, poznanie walorów lawendy, zwiedzanie plantacji;
  • możliwość dokonania zakupów wyrobów lawendowych (możliwa płatność kartą) i artystycznych (płatność gotówką);
  • zwiedzanie Rezerwatu Przyrody Sosny Taborskiej;
  • poznanie technologii produkcji szkła artystycznego w Hucie Szkła Artystycznego w Olsztynku oraz możliwość dokonania zakupów wyrobów szklanych (płatność gotówką).
  • powrót ok. godz. 18.00.

Prosimy o przygotowanie we własnym zakresie ekwipunku żywnościowego. Uwaga: Z uwagi na bezpieczeństwo w ramach epidemii jest obowiązek posiadania przy sobie maseczek. Proszę dostosować swój ubiór do warsztatów terenowych. Wyjazd dofinansowany przez WFOŚiGW w Olsztynie.

Wyjazd dofinansowany przez WFOŚiGW w Olsztynie.

Serdecznie zapraszamy
dr inż. Krzysztof Błaszczak, konsultant ds. chemii i oceniania
mgr Magdalena Jankun, konsultant ds. geografii i przyrody