Malarstwo kreatywne – warsztaty

Zielenie, brązy i rdzawe czerwienie to kolory ziemi, a kolor nieba? Skąd ten cały pigment wokół nas? O kolorystyce, nasyceniu i tonach najlepiej rozmawiać trzymając farby w rękach. Zapraszamy na szkolenie z Malarstwa kreatywnego, organizowane przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu w dniu 29.09.2020 r., w godz. 14.00-18.00, sala 316.

Do udziału zapraszamy nauczycieli, pedagogów, terapeutów i instruktorów, chcących poszerzyć swoje kompetencje z zakresu plastyki i arteterapIi. Podczas spotkania w praktyce zastosowane zostaną techniki i metody pracy malarskiej na dużych płaszczyznach oraz na podłożach płóciennych, drewnianych i kartonowych. Stworzymy niestandardowe narzędzia, które wykonamy samodzielnie: gąbki, szpachle, szablony. Umiejętności mieszania farb, komponowania barw zimnych i ciepłych, kreowania własnej palety i posługiwania się narzędziami dają wiele satysfakcji z podejmowania eksperymentów na płótnie.

Twórczość plastyczna oprócz wartości estetycznych, wzmacnia poczucie własnej akceptacji, uwalnia ekspresję i emocje oraz wspiera procesy uczenia się. Zajęcia poprowadzi Ewa Bednarska-Siwilewicz, nauczyciel doradca metodyczny w zakresie plastyki w WMODN w Elblągu.

Warsztaty odbędą się we wtorek 29 września 2020 r., od godz. 14.00 do 18.00 w WMODN w Elblągu, w sali 316. Koszt to 50 zł/osoba, w cenie wliczone są materiały plastyczne. Aby się zapisać należy zgłosić chęć uczestnictwa drogą mailową: e.bednarska@wmodn.elblag.pl do 28.09.2020 r. Liczba miejsc ograniczona.